פורטל הדוודים של ישראל
פורטל המידע לדודי שמש וחשמל
More Website Templates at TemplateMonster.com!

בחירת טכנאי לדוד חשמל

הנך נמצא כאן:

אתם יכולים להתמקד במחיר; אפשר כמובן גם לקבוע את העניין לפי הקול שלו בטלפון; ותמיד ישנה גם האופציה לבחור אותו לפי המיקום שלו בתוצאות החיפוש באינטרנט; אבל אם אתם רוצים לבחור טכנאי טוב לתיקון או התקנת דוד החשמל שלכם, מה שאתם באמת צריכים זה אמינות. כי טכנאים של דודי חשמל הם טכנאים שחייבים להיות אמין. כאלו שאפשר לסמוך עליהם.

Bookmark and Share

זה המקום להגיד שמדובר בעניין לא פשוט: אמינות היא דבר נרכש ולא משהו שאפשר לשלם עליו או לקנות אותו. טכנאי ייראה בעיניכם אמין רק אם יעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר פעם אחת, פעמיים ושלוש. בוודאי שלו בפעם הראשונה שהוא מגיע אליכם.

כל זה נכון, אבל עדיין - ישנן דרכים להבין האם אתם עומדים מול טכנאי דודי חשמל מקצועי או כזה שהמילה חאפר עוד עשויה להחמיא לו. שננו היטב את הכללים שמובאים להלן, כדי שבפעם הבאה שיש לכם בעיה בדוד, תשלמו בדיוק את מה שצריך תמורת העבודה הנחוצה ולא יותר מזה. לצערנו, לא תמיד זה כל כך פשוט.

1. שום דבר לא מגיע בחינם

שוק הדודים באופן כללי הוא שוק די פרוץ היום. לצד אנשי מקצוע טובים ישנם לא מעט כאלו שבאים כדי להרוס את שמם הטוב של אחרים ומבטיחים הבטחות שאין להן כיסוי. אז שימו לב לכללים הבאים:

 • בדיקה אמיתית עולה כסף
 • אין דבר כזה הובלה ללא עלות (תמיד יש מניע נסתר...)
 • החלפת גוף חימום או תרמוסטט היא לא עניין מסובך
 • 'קומבינות' במחיר הן מקור לבעיות

במילים אחרות, מי שמבטיח לכם בדיקה ללא עלות, פשוט עושה זאת כדי לגרום לכם לרכוש דוד חדש, בתואנה שהדוד שלכם לא בר תיקון. אחרת, מה האינטרס שלו? כך נכון לגבי כל ה'חבילה': אף מתקין לא יוותר כך סתם על עלות התקנה, הובלה או הרכבה, שעולות כל אחד כמה מאות שקלים.

2. תו תקן הוא האינדיקציה שלכם

בעיקרון, אסור על פי חוק לשווק דודים ללא תו תקן. בפועל, כאשר יש בישראל לא מעט כאלו שאוהבים 'להתחכם' ולעשות קופה על גבם של אחרים, אחוז גדול מהדודים - דודי שמש או חשמל - לא נושאים תו תקן כלל. ולכם אסור להתפתות בעניין הזה.

במילים אחרות, אל תרכשו דוד חשמל או שמש ללא תו תקן. חפשו את התו היטב - הוא אמור להופיע בצורה בולטת על הדוד עצמו. בדקו שהשנה עדכנית ו-וודאו כי לא מדובר בניסיון זול לחיקוי של המקור.

3. יסודיות היא שם המשחק

דוד חשמל טוב אמור להחזיק מעל עשר שנים אצלכם, בלי שום תקלה. היום, הדודים הטובים מיוצרים בשיטות מתקדמות שמבטיחות לכם איכות לאורך זמן. רק מה? חלק מהעניין הוא תחזוקה נכונה ותיקונים יעלים לאורך השנים. ואת זה לא יודע (או לא מעוניין לעשות) כל טכנאי או מתקן דודים.

במילים אחרות: אם הטכנאי החליף את גוף החימום ולא ניקה את האבנית, הוא בעצם לא עשה בזה כלום; אם הוא החליף פלאנג' אבל לא התקין אותו כראוי, התקלות יחזרו בהקדם. בדקו בשבע עיניים את פעולותיו של הטכנאי. אם הוא לא 'מגדיל ראש', בקשו ממנו שיבצע את מה שדרוש לבצע - ואל תזמינו אותו יותר אליכם.

4. לסיכום:

את הטכנאי שלכם אתם צריכים לבדוק בשבע עיניים, כל הזמן. לשאול שאלות, 'להציק' ולהבטיח שהוא פועל כשורה. לא תמיד זה יהיה הוגן כלפיו, אך כשתיפלו על טכנאי טוב, תדעו לזהות אותו די מהר ותוכלו לתת לו גם שקט.

במילים אחרות: אל תתנו שיעבדו עליכם. אמינות היא דבר שנבנה עם הזמן וחובת ההוכחה כאן היא על הטכנאי ועליו בלבד. אל תשכחו זאת.

אולי יעניין אותך גם
 • בחירת טכנאי דודי שמש

  דוד השמש התקלקל? המים לא חמים כבעבר? חייבים טכנאי דודי שמש? במדריך הבא תלמדו כיצד לבחור טכנאי דודי שמש.

 • בחירת טכנאי דודי חשמל

  נתקל בתקלה בדוד החשמל? מחפש טכנאי וחושש שיעבדו עליך? במאמר הבא נעזור לך בבחירת טכנאי דוד חשמל.

 • מדריך להתקנת דודי שמש

  כל בית בישראל חייב דוד שמש, הקיץ הארוך מחייב זאת והחיסכון מצדיק את ההשקעה, אז מה הם הדגשים? הכול במדריך הבא!

 • מדריך לבחירת דוד חשמל

  אתם בוודאי שואלים את עצמכם, מדוע להתקין דוד חשמל במדינה שטופת שמש? יש לכך כמה סיבות, הכול במדריך הבא!