פורטל הדוודים של ישראל
פורטל המידע לדודי שמש וחשמל
More Website Templates at TemplateMonster.com!

טיימר אנלוגי או מתג חכם לדוד השמש

הנך נמצא כאן:

דמיינו שאתם חוזרים מהעבודה, נכנסים לבית, האורות נדלקים לכבודכם, המזגן כבר חימם את הבית לטמפרטורה המדויקת אותה אתם אוהבים, והאמבטיה כבר מלאה ומחכה רק לכם. נשמע חלום? ייתכן. אך זהו בהחלט חלום בר השגה. בתים חכמים כבר מזמן אינם נחלתם של העשירים בלבד, וקיימים בשוק מגוון מוצרים לציבור הרחב המאפשרים לכולנו להנות ממיטב הטכנולוגיה שיש לשנת 2022 להציע.

היתרונות של המכשירים החכמים

שליטה מרחוק

מכשירים חכמים מחוברים לרשת ה-Wi-fi הביתית שלכם. באמצעות חיבור זה ניתן לשלוט מרחוק במכשירי החשמל, ולהדליק או לכבות אותם בעת הצורך. למשל, ניתן לוודא שלא השארתם את דוד החשמל שלכם דולק והוא אינו צורך חשמל לשווא.

פעולות מקדימות

ניתן להדליק את המכשיר החכם מספר דקות לפני שאתם מגיעים לדירה, כך שלא תצטרכו לחכות עד שהבית יתחמם או עד שהמים החמים יהיו מוכנים. ניתן ליצור תרחישים מוגדרים מראש, למשל תרחיש שינה במהלכו המכשירים השונים יודעים להתאים את עצמם למצב שינה, בהתאם לתפקידים השונים שלהם.

בקרה וחיסכון

המידע המועבר מהמכשירים החכמים נשמר ומנוטר באמצעות האפליקציה של המכשיר. ניתן להשתמש במידע זה בכדי להבין כיצד ניתן לחסוך בחשמל, למשל באילו שעות האורות דולקים ללא צורך, או מהי שעת העומס של צריכת החשמל, ולהיערך בהתאם.

בטיחות

במכשירים חכמים רבים מותקנים מנגנוני בטיחות אשר נועדו למנוע אפשרויות של קצר או שריפה, ולהתריע באפליקציה בכל תרחיש של בעיה, כך שניתן יהיה לטפל בה בהקדם.

דוגמאות למכשירים חכמים

 • תאורה חכמה – ישנן נורות חכמות המאפשרות שליטה מרחוק, שליטה הכוללת הדלקה, כיבוי ואף עמעום חלקי.
 • מיזוג אוויר חכם – מזגן חכם מאפשר לכם שליטה מלאה דרך האפליקציה, כך שהבית יחכה לכם בטמפרטורה הרצויה ברגע שתחזרו אליו. בנוסף, ניתן לחבר מזגן רגיל לשקע חכם, כך שתוכלו לשלוט בהדלקה ובכיבוי שלו מכל מקום.
 • מתגים חכמים – מתגים חכמים מאפשרים שליטה מרחוק גם במכשירי חשמל שאינם חכמים. המתג החכם מתחבר בין זרם החשמל למכשיר ומאפשר שליטה על ההדלקה והכיבוי דרך האפליקציה.
 • מקלחת חכמה – מכשיר חדשני זה מאפשר שליטה על טמפרטורת המים ועל הזרמים היוצאים מהמקלחת. ניתן להגדיר טמפרטורה וגובה רצויים למילוי האמבטיה, כך שפעולה זו תבוצע באופן עצמאי. מקלחת חכמה מונעת כוויות וחוסכת את עוגמת הנפש שבהתמודדות עם הצפות במקלחת.

מתג חכם VS מתג אנלוגי לדוד החשמלי

מתג אנלוגי ("שעון שבת") מאפשר שליטה בשעות ההדלקה של דוד החשמל באופן מכני. מכשיר זה הינו יעיל, אולם דומה שעדיין ישנם מספר יתרונות משמעותיים למתג החכם, ולהלן נציג שלוש מהם:

שליטה מרחוק

המתג האנלוגי אינו מאפשר שליטה מרחוק, לעומת המתג החכם המאפשר לכבות את הדוד מכל מקום ובכל שעה, ומונע צריכת חשמל מיותרת.

אולי יעניין אותך גם
 • בחירת טכנאי דודי שמש

  דוד השמש התקלקל? המים לא חמים כבעבר? חייבים טכנאי דודי שמש? במדריך הבא תלמדו כיצד לבחור טכנאי דודי שמש.

 • בחירת טכנאי דודי חשמל

  נתקל בתקלה בדוד החשמל? מחפש טכנאי וחושש שיעבדו עליך? במאמר הבא נעזור לך בבחירת טכנאי דוד חשמל.

 • מדריך להתקנת דודי שמש

  כל בית בישראל חייב דוד שמש, הקיץ הארוך מחייב זאת והחיסכון מצדיק את ההשקעה, אז מה הם הדגשים? הכול במדריך הבא!

 • מדריך לבחירת דוד חשמל

  אתם בוודאי שואלים את עצמכם, מדוע להתקין דוד חשמל במדינה שטופת שמש? יש לכך כמה סיבות, הכול במדריך הבא!