פורטל הדוודים של ישראל
פורטל המידע לדודי שמש וחשמל
More Website Templates at TemplateMonster.com!

טיפים לשמירה על קולטי שמש

הנך נמצא כאן:

קולט שמש מותקן על גג שטוח או על גג רעפים ותפקידו הוא לקלוט את קרני השמש החמות ובאמצעותן לחמם את המים שנמצאים בתוך דוד השמש. בדרך זו בני הבית נהנים מהימצאותם של מים חמים עבור המקלחות ועבור שטיפת הכלים.

איך יודעים שיש תקלה בקולט ומהן התקלות הנפוצות?

כאשר המים בדוד לא מתחממים סביר להניח שיש תקלה או תקלות בקולט וכך גם אם רואים טפטופים אשר נוזלים מהצינורית שמחברת בין דוד השמש לבין הקולט.

המים בישראל הם מים קשים ולכן הצינוריות של הקולטים מתמלאים באבנית. כתוצאה מכך אין אפשרות לזרם המים לעבור מקצה לקצה באופן חופשי ולכן המים אינם עוברים, הם נתקעים ולכן לא מתחממים כלל. מעבר לכך עקב החום הכבד צינורות שעשויים מנחושת נשברים ולכן קולטים אלו אינם פעילים כלל.

מכיוון שמים חמים הם נושא חשוב בכל בית, המומחים ממליצים על כמה טיפים חשובים שכוללים טיפול מונע הכולל שטיפה של הקולט מעת לעת כאשר יש אליהם גישה נכונה וזאת כדי שלא יצטברו עליו כמויות של אבנית. מעבר לכך יש לנקות את הצינורית כדי לרוקן אותה מאבנית. כמו כן יש לוודא שכל החיבורים הם תקינים, שאין חיבורים רופפים או מנותקים שעלולים לשבש את פעולתם.

קימת חשיבות רבה להזמין איש מקצוע מנוסה שיש לו ידע רב והוא אמין כדי שיבצע סקירה מקיפה על מצבם של הקולטים. כאשר מבצעים את הפעולות הנדרשות מעת לעת, רק אחת לכמה שנים יהיה צורך לקנות קולטים חדשים או מערכת מלאה של דודי שמש וקולטים.

הארכת חייו של כל קולט שמש

הפעולות המקצועיות של ניקוי הקולט יאפשרו לקולט לפעול שנים רבות, ולכן בשנים האחרונות המגמה היא להזמין אחת לשנתיים איש מקצוע שיבצע שטיפה פנימית של הקולט. מעבר לכך הוא ינקה גם את החלק העליון שלו כדי לנקות אותו מאבק, ושאריות נוסף. אחד הנושאים החשובים שנבדקים במהלך בדיקה זו היא שלמותו של הקולט.

זאת כיוון שבימי הקיץ יש השפעה רבה של החום הכבד וגם לימי החורף הקרים והקשים יש השפעה רבה של מזג האוויר החורפי. מהברד, הקרח והשלג עלול להיות מצב שהקולט שבור במקומות מסוימים. ברוב המקרים אין אפשרות לתקן שברים בקולט ולכן מפרקים את הקולטים הישנים ומתקינים במקומם קולטים חדשים ותקינים בגודל זהה. אם הצנרת הנוכחית היא מנחושת כדאי לפרק אותה ולהתקין במקומה צנרת ברזל סקדיול 40 וכך לא יהיה חשש שצנרת הנחושת תישבר בחורפים הסוערים

אולי יעניין אותך גם
 • בחירת טכנאי דודי שמש

  דוד השמש התקלקל? המים לא חמים כבעבר? חייבים טכנאי דודי שמש? במדריך הבא תלמדו כיצד לבחור טכנאי דודי שמש.

 • בחירת טכנאי דודי חשמל

  נתקל בתקלה בדוד החשמל? מחפש טכנאי וחושש שיעבדו עליך? במאמר הבא נעזור לך בבחירת טכנאי דוד חשמל.

 • מדריך להתקנת דודי שמש

  כל בית בישראל חייב דוד שמש, הקיץ הארוך מחייב זאת והחיסכון מצדיק את ההשקעה, אז מה הם הדגשים? הכול במדריך הבא!

 • מדריך לבחירת דוד חשמל

  אתם בוודאי שואלים את עצמכם, מדוע להתקין דוד חשמל במדינה שטופת שמש? יש לכך כמה סיבות, הכול במדריך הבא!