פורטל הדוודים של ישראל
פורטל המידע לדודי שמש וחשמל
More Website Templates at TemplateMonster.com!

כרומגן דיגיטל

הנך נמצא כאן:

אין ספק שדוד השמש שלנו הוא מהמכשירים היעילים והחסכוניים שיש בבית. הוא מאפשר לנו לנצל עד תום את אנרגיית השמש הרבה באזור, להשתמש כמו שצריך בחום ובעוצמה שמפיקה השמש ולזכות במים חמים מבלי להדליק כל עזר חשמלי, כאשר הימים חמים ושמשיים. למעשה, מאחר והחורף הישראלי אינו מהקשים, בלשון המעטה, אפשר לזכות במים חמים ללא הדלקת חשמל, אפילו במים מסוימים לאורך העונה הקרה.

אבל ישנו חיסרון גדול לדוד השמש, חיסרון שנוצר באופן טבעי בגלל אופיו של המתקן הזה: אין לנו שום יכולת לדעת מה מתרחש בו פנימה. במקרה שהדוד נמצא על הגג זה ברור למה, אך גם כאשר הוא נמצא בתור הבית זה לא אפשרי, משום שהוא מבודד מכל צדדיו.

אין בו מד חום, אין אינדיקציה. צריך לפתוח את הברז, לבזבז זמן ומים כדי לחוש את הטמפרטורה - ורק אז להחליט האם לחמם את הדוד או לא. גם אז, אנחנו די מנחשים לכמה זמן צריך להפעיל את הדוד.

כרומגן דיגיטל משנה את התמונה

החיסרון הגדול הזה הולך להתבטל סופית, בזכות המצאה חדשה של אחת החברות הגדולות בישראל (ובעולם) בתחום דודי השמש: חברת כרומגן. המוצר הוא כרומגן דיגיטל, והוא יאפשר לכם לעקוב בצורה הטובה והמדויקת ביותר, כל העת, אחר מצב הדוד, הטמפרטורה בו ואפילו לכמה זמן יספיקו המים שבו.

כרומגן דיגיטל הוא מעין תוסף אשר מותקן במקום המפסק הרגיל של הדוד, בתוך הבית. זהו מעין מסך קטן, מזכיר במשהו שלטים של מזגנים, המציג בצורה דיגיטלית נתונים רבים על המים אשר בדוד - החל מטמפרטורות המים, אחוז המים החמים בדוד וגם כמה מקלחות ניתן לעשות בעזרת המים אשר נמצאים באותו זמן בדוד.

יותר מזה: כרומגן דיגיטל מאפשר לכם לתכנן מראש כמה מקלחות תרצו לערוך, ומתי. תוכלו לכוון את הדוד כך שבדיוק בשעה 13:45 יתחמם עד לרמה שתספיק לשלוש מקלחות, ולכוון אותו שוב, כך שב-21:32 יספיק לעוד מקלחת אחת. זה פשוט וזה קל, וזה חוסך המון - תכנונים, זמן, מים וחשמל.

יותר מזה: כרומגן דיגיטל בנוי כך שינצל עד למקסימום את האנרגיה הסולרית, כך שרק כאשר השמש אינה יכולה לבוא לעזרתו, יפעיל את המערכת החשמלית לטובת חימום המים. אתם, דיירי הבית, לא צריכים להטריד את עצמכם בשאלות כמו מתי ללחוץ על המפסק, מתי להפסיק את חימום המים, האם המים כבר חמים מספיק וכדומה. הכל נקבע על ידי המערכת המצוינת הזו, שמביאה למהפך של ממש בכל הקשור לחימום מים ביתיים.

רק לשם המחשה, נעשה השוואה בין היכולות של הדוד הרגיל, ליכולות של כרומגן דיגיטל:

תכונהדוד שמש רגילכרומגן דיגיטל
חימום המיםהדלקת המפסקתזמון אישי וספציפי
בדיקת טמפרטורת המיםלא אפשריתמופיעה על הצג
אינפורמציה לגבי התקדמות לא קיימת אחוז המים החמים
תהליך החימום בדוד מוצג כל העת
תכנון כמות המקלחות הרצויות לא אפשרי ניתן לקבוע בקלות
לכמה מקלחות יספיקו המים? אי אפשר לדעת נקבע מראש
מניעת חימום יתר לא אפשרית החימום מדויק ונקבע על ידי המערכת, ללא מגע יד אדם
שימוש באנרגיה סולרית מתבצע, אך נפח השימוש לא ניתן לשליטה מלא ומדויק: כל עוד ישנה מספיק אנרגיה סולרית, לא ייעשה שימוש בחימום החשמלי

כרומגן דיגיטל, בשל היכולת שלו לבצע את תהליך החימום בצורה מדויקת להפליא, אף מבטיח בלאי נמוך יותר של כל חלקי המערכת.

אולי יעניין אותך גם
 • בחירת טכנאי דודי שמש

  דוד השמש התקלקל? המים לא חמים כבעבר? חייבים טכנאי דודי שמש? במדריך הבא תלמדו כיצד לבחור טכנאי דודי שמש.

 • בחירת טכנאי דודי חשמל

  נתקל בתקלה בדוד החשמל? מחפש טכנאי וחושש שיעבדו עליך? במאמר הבא נעזור לך בבחירת טכנאי דוד חשמל.

 • מדריך להתקנת דודי שמש

  כל בית בישראל חייב דוד שמש, הקיץ הארוך מחייב זאת והחיסכון מצדיק את ההשקעה, אז מה הם הדגשים? הכול במדריך הבא!

 • מדריך לבחירת דוד חשמל

  אתם בוודאי שואלים את עצמכם, מדוע להתקין דוד חשמל במדינה שטופת שמש? יש לכך כמה סיבות, הכול במדריך הבא!