פורטל הדוודים של ישראל
פורטל המידע לדודי שמש וחשמל
More Website Templates at TemplateMonster.com!

מדריך להתקנת מתג חכם לדוד חשמלי

הנך נמצא כאן:

לאחר שהשתכנעתם מאיכות החיים אותה מציעים המתגים החכמים, עולה השאלה – איך מתקינים מתג חכם לדוד החשמלי? פעולה זו כרוכה בהתעסקות עם המערכת החשמלית, פעולה אשר עשויה להיות הרת אסון אם היא לא נעשית באופן נכון.

מתג חכם בשישים שניות

מתג חכם הינו מכשיר המאפשר לכם שליטה מרחוק על זרימת החשמל למכשיר חשמלי מסוים. לעיתים קרובות מתגים אלה משמשים לחיבור של הדוד החשמלי, כך שניתן לשלוט בזמני ההדלקה והכיבוי שלו מכל מקום, ולהיות בבקרה על זמני הפעולה שלו בכל מקום ובכל שעה.

סוגי המתגים החכמים

המתגים החכמים ממלאים מגוון רחב מאד של פונקציות, ועל כן ישנם סוגים רבים של מתגים חכמים. שימו לב כי במאמרנו איננו מתייחסים למוצרים חכמים כמו נורות חכמות, נושא הדורש מאמר בפני עצמו.

 • מתגים בעלי דימר – ישנם מתגים בעלי דימר המאפשר שליטה על עוצמת האור, כך שניתן ליצור עמעום חלקי בשעות מסוימות ליצירת תאורה המשרה אווירה חמימה ונעימה.
 • מתגים המקושרים ל-Wi-fi – מתגים רבים מאפשרים שליטה מרחוק באמצעות רשת ה-Wi-fi הביתית, וישנם מתגים המתקשרים באמצעות רשתות אחרות דוגמת גלי רדיו או Bluetooth.
 • מתגים חכמים נסתרים – ישנם מתגים ה"מתלבשים" על המתג הקיים, וישנם מתגים המתחברים באופן נסתר לחלקו האחורי של המתג, כך שהם אינם תופסים מקום נוסף, ואינם דורשים עיצוב מיוחד.
 • מתגי מדבקה – מתגי מדבקה הינם מתגים חכמים אשר מודבקים אל הקיר, ומשמשים כמעין שלט השולח אותות למוצרים חכמים ברחבי הבית. שימו לב כי מוצר זה פועל רק כאשר המכשיר החשמלי חכם אף הוא, מכיוון שהמתג מדבקה מתקשר עם המכשיר ישירות, ואינו שולט בזרם החשמלי כמו יתר המתגים. היתרון המרכזי של מוצר זה הינו בכך שמכשיר אחד יכול לשלוט על מכשירי חשמל רבים.

המדריך למתקין

הדרך האידיאלית להתקנת מתגים חכמים הינה לתכנן זאת מראש. תכנון מראש מאפשר לחשמלאי להתקין את השקעים הללו במקומות המתאימים ביותר, וליצור תוצאה אסתטית מעולה. אפשרות אידיאלית זו אינה מתממשת לעיתים קרובות אולם חשוב להציגה בפתח דברינו.

בנוגע לשאלה איך מתקינים מתג חכם לדוד, התשובה מתחלקת לשניים - ישנם מתגים חכמים אשר ניתן להתקין באופן עצמאי, במידה והם מתלבשים על המתגים הקיימים ואינם דורשים התעסקות עם חיבורי החשמל.
מנגד, ישנם מתגים הדורשים פתיחה של מערכת החשמל, פעולה המצריכה על פי החוק מעורבות של חשמלאי מוסמך. בכל מקרה של חיבור עצמאי חשוב מאד להקפיד על הורדת שאלטר החשמל לפני תחילת העבודה.

סיכום

מתג חכם הינו כלי אדיר לחיסכון בהוצאות החשמל (עד 42% על פי מחקרים שונים). התקנת המתגים עשויה להיות מורכבת, ומומלץ לפנות לאיש מקצוע שיבצע פעולה זו עבורכם. בנוסף, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע המתמצא בתחום זה, בכדי שיבחר עבורכם את המתג החכם המתאים ביותר לצרכים שלכם, ליצירת תוצאה איכותית, אסתטית וחסכונית.

אולי יעניין אותך גם
 • בחירת טכנאי דודי שמש

  דוד השמש התקלקל? המים לא חמים כבעבר? חייבים טכנאי דודי שמש? במדריך הבא תלמדו כיצד לבחור טכנאי דודי שמש.

 • בחירת טכנאי דודי חשמל

  נתקל בתקלה בדוד החשמל? מחפש טכנאי וחושש שיעבדו עליך? במאמר הבא נעזור לך בבחירת טכנאי דוד חשמל.

 • מדריך להתקנת דודי שמש

  כל בית בישראל חייב דוד שמש, הקיץ הארוך מחייב זאת והחיסכון מצדיק את ההשקעה, אז מה הם הדגשים? הכול במדריך הבא!

 • מדריך לבחירת דוד חשמל

  אתם בוודאי שואלים את עצמכם, מדוע להתקין דוד חשמל במדינה שטופת שמש? יש לכך כמה סיבות, הכול במדריך הבא!