פורטל הדוודים של ישראל
פורטל המידע לדודי שמש וחשמל
More Website Templates at TemplateMonster.com!

מתג חכם לדוד - כל מה שרציתם לדעת

הנך נמצא כאן:

כל אדם מכיר את הבעיה עם הדוד החשמלי – כשצריכים מים חמים הוא לא דולק, וכשלא צריכים מים חמים שוכחים אותו דולק. פתרון פשוט לבעיה זו הינו מתג חכם, המאפשר שליטה ובקרה מלאה על זמני ההדלקה של הדוד החשמלי. האם משתלם לשים מתג חכם לדוד? מהם היתרונות במתג כזה? על אילו דודים ניתן להתקין מתג חכם, ומהם דרישות היסוד לדבר זה? על שאלות אלה ועוד עונה מאמרנו.

מתג חכם? מה זה?

מתג חכם הינו למעשה תוספת למתג הרגיל והמוכר. מתג רגיל שולט באופן מכני על החיבור של המכשיר החשמלי לזרם החשמל, ואילו המתג החכם "מתלבש" על המתג הישן ומאפשר שליטה טכנולוגית על החיבור לזרם החשמלי. רובם של המתגים החכמים ניתנים לשליטה באמצעות אפליקציה בפלאפון, כך שניתן לשלוט בזמני ההדלקה והכיבוי של המכשיר החשמלי המחובר אליהם מכל מקום בעולם. אחד השימושים המקובלים ביותר למתג חכם הינו בחיבור לדוד החשמלי, ועל כך נרחיב בהמשך.

מתג חכם לדוד – יתרונות וחסרונות

יתרונות

 • מים חמים – מתג חכם לדוד מאפשר הדלקה של דוד המים מספר שעות לפני ההגעה הביתה, כך שהמים החמים יהיו מוכנים מיד לכשתגיעו לבתיכם.
 • חיסכון – שליטה על דוד המים מרחוק מאפשרת לכם לוודא שלא שכחתם את הדוד דולק, ומדייקת את שעות הפעילות שלו.
 • מתאים לכל מכשיר – כפי שציינו, המתג החכם אינו מתקשר עם המכשיר עצמו, אלא משמש כמחבר בין השקע למכשיר (דוד במקרה שלנו). מצב זה מאפשר לכל דוד להיות נשלט על ידי מתג חכם, גם אם מדובר בדוד ישן.
 • ניהול שגרה – באמצעות אפליקציית השליטה במתג תוכלו לבנות לוח זמני הדלקה לשגרה, כך שגם אם תשכחו להדליק או לכבות את הדוד, הדבר יבוצע באופן אוטומטי.
 • בקרה – נתוני הצריכה ושעות ההפעלה של הדוד נשמרים באפליקציה, ומאפשרים בקרה ומעקב אחרי שעות הצריכה. נתונים אלה עשויים לסייע לכם להתייעל ולמצוא דרכים לצמצם את צריכת החשמל שלכם.

חסרונות

 • מחיר – עלות המתג החכם לדוד נע בין 100 ל-250 ₪, לא כולל דמי התקנה. ישנם אנשים המתקינים את השקעים הללו באופן עצמאי, אולם מומלץ להיעזר באיש מקצוע על מנת להבטיח שההתקנה תיעשה בצורה הנכונה ללא פגיעה במערכת החשמל או בכם.
 • Wi-fi – המתג החכם נשלט באמצעות חיבור לרשת הWi-fi- הביתית. מקומות בהם אין רשת כזו, לא יאפשרו שליטה מרחוק על השקע החכם, וניתן יהיה להפעיל אותם באופן ידני בלבד.

סיכום

ובכן, האם משתלם לשים מתג חכם לדוד? נראה כי המחיר הראשוני הינו השקעה אשר מחזירה את עצמה בתוך זמן קצר, באמצעות החיסכון העתידי בשעות ההדלקה אותה היא מאפשרת. רצוי להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לבחור את המתג החכם המתאים ביותר עבורכם, ולוודא כי השקע שלכם מתאים להתקנת מתג חכם לדוד.

 

אולי יעניין אותך גם
 • בחירת טכנאי דודי שמש

  דוד השמש התקלקל? המים לא חמים כבעבר? חייבים טכנאי דודי שמש? במדריך הבא תלמדו כיצד לבחור טכנאי דודי שמש.

 • בחירת טכנאי דודי חשמל

  נתקל בתקלה בדוד החשמל? מחפש טכנאי וחושש שיעבדו עליך? במאמר הבא נעזור לך בבחירת טכנאי דוד חשמל.

 • מדריך להתקנת דודי שמש

  כל בית בישראל חייב דוד שמש, הקיץ הארוך מחייב זאת והחיסכון מצדיק את ההשקעה, אז מה הם הדגשים? הכול במדריך הבא!

 • מדריך לבחירת דוד חשמל

  אתם בוודאי שואלים את עצמכם, מדוע להתקין דוד חשמל במדינה שטופת שמש? יש לכך כמה סיבות, הכול במדריך הבא!