פורטל הדוודים של ישראל
פורטל המידע לדודי שמש וחשמל
More Website Templates at TemplateMonster.com!

תיקון דוד חשמל

הנך נמצא כאן:

דוד חשמל, כמו כל דוד שהוא, יכול לשרת אותנו במשך שנים רבות. אבל, גם כאן כמו כל דוד אחר - הוא עשוי להתקלקל ולהפוך ליעיל פחות, עד כדי כך שיחדל לפעול, כלומר: לא יחמם יותר את המים שבתוכו. במצב כזה, יש לקרוא לאיש מקצוע. אדם שיודע תיקון דוד חשמל מהו, ויודע כיצד לגשת לעניין. תתפלאו, אבל לא כולם כאלו.

ראשית - מחירון

לפני שנצא לדרך, הנה פירוט של המחירים הרווחים בתעשייה זו, בנוגע לתיקון של דודי חשמל ועלויות של פעולות שונות, נפוצות למדי (המחירים כלליים ומשתנים בין איש מקצוע אחד למשנהו, כמובן):

התיקון

המחיר

החלפת גוף חימום

כ-200 ₪

החלפת תרמוסטט

כ-200 ₪

החלפת פלאנג' (כולל גוף החימום והתרמוסטט הצמודים אליו)

כ-400 ₪

התקנת דוד חדש (לא כולל עלות הדוד עצמו)

כ-250 ₪

הובלת דוד חשמל חדש בדירה עם מעלית

200 ₪

העלאת דוד לגג עם חבלים

350 ₪

עלות דוד חשמל חדש

1,000-1,500 ש"ח

כפי שניתן לראות, ישנן כמה וכמה עבודות שצריך לבצע כאשר ביצועי הדוד פחתו או נפגעו. אבל, מתקין אמין ומקצועי יבדוק בראש ובראשונה דבר שאינו קשור ישירות לדוד עצמו: מערכת החשמל של הבית.

במקרים רבים, דוד החשמל לא יפעל כמו שצריך בשל קצר או 'קפיצת פקק'. תופעה זו אינה קשורה תמיד לדוד עצמו - ייתכן ומקורה בבעיה במערכת החשמל. במקרה כזה, גם אם תחליפו את הדוד חמש פעמים, דבר לא יעזור. לכן, חשוב קודם כל לבדוק את העניין הזה.

מתי יש להחליף פלאנג'?

הפלאנג' הוא ה'מכסה' של הדוד, מעין צלחת שטוחה אשר סוגרת את הדוד בצורה הרמטית ושאליה צמודים, כאמור, התרמוסטט וגוף החימום. במקרים רבים, תשמעו את השם הזה כאשר הדוד שלכם אינו עובד, אך אין זה אומר שבכל פעם שישנה בעיה עם הדוד, מקורה בפלאנג' שלו.

את החלפת הפלאנג' יש לבצע כאשר המשטח חלוד, התעוות, נוזל או שהמסמרים עצמם חלודים. במקרים כאלו, אין כל ברירה: צריך להחליף את הפלאנג' ולהתקין חדש. בכל מקרה אחר, הבעיה תהיה כנראה בתרמוסטט או בגוף החימום ולא בפלאנג' עצמו - עניין שיחסוך לכם כמה שקלים טובים.

את התרמוסטט וגוף החימום קל יותר להחליף, וזו הסיבה מדוע עבודה מסוג זה נחשבת לזולה ביותר בשוק זה. הגורמים לבעיות בתרמוסטט קשורים בדרך כלל לאיכותו הנמוכה או לשימוש לא נכון בדוד, שמביא לשחיקתו. גוף חימום נהרס לרוב בשל הצטברות אבנית סביבו, שמפחיתה מיעילותו, אך גם ה'גיל' עושה את שלו בסופו של דבר.

מתי כדאי לתקן ומתי להחליף לחדש?

לשאלה זו יש קו מנחה אחד: מספר השנים בהן הדוד נמצא אצלכם בשימוש רצוף. לרוב, דוד איכותי יחזיק עשר עד 15 שנים ולכן, אם הוא נמצא אצלכם פרק זמן ממושך כל כך, ברוב המקרים עדיף יהיה להחליפו בדוד חדש. אחרת, תשלמו על התיקון עצמו ובתוך זמן קצר גם על דוד חדש.

מלבד זאת ישנו עניין אחד שמחייב החלפת דוד: חלודה או נזילה בגוף הדוד (ולא בפלאנג'). לבעיה זו אין פיתרון איכותי ויעיל ולכן, גם אם מדובר בדוד חשמל חדש יחסית, נזילה או חלודה מחייבות החלפה כמעט תמיד.

אולי יעניין אותך גם
 • בחירת טכנאי דודי שמש

  דוד השמש התקלקל? המים לא חמים כבעבר? חייבים טכנאי דודי שמש? במדריך הבא תלמדו כיצד לבחור טכנאי דודי שמש.

 • בחירת טכנאי דודי חשמל

  נתקל בתקלה בדוד החשמל? מחפש טכנאי וחושש שיעבדו עליך? במאמר הבא נעזור לך בבחירת טכנאי דוד חשמל.

 • מדריך להתקנת דודי שמש

  כל בית בישראל חייב דוד שמש, הקיץ הארוך מחייב זאת והחיסכון מצדיק את ההשקעה, אז מה הם הדגשים? הכול במדריך הבא!

 • מדריך לבחירת דוד חשמל

  אתם בוודאי שואלים את עצמכם, מדוע להתקין דוד חשמל במדינה שטופת שמש? יש לכך כמה סיבות, הכול במדריך הבא!